Menu

PROGRAM (PDF)

Praha | Světozor - Grand Hall

  Wednesday
2.6.
Monday
21.6.
20:30 Opening Program
1/4
20:45 Brutal Relax Show
3/3

Praha | Světozor - Small Hall

  Sunday
6.6.
Wednesday
9.6.
Saturday
12.6.
Saturday
26.6.
Sunday
27.6.
18:15 National Competition 1
3/3
Awarded Films
3/3
20:45 International Competition 3: Time to Leave, Time to Run Away
1/2
International Competition 1: Under the Sign of Libra
2/3
International Competition 2: What We Really Know
2/2
National Competition 2
3/3

Praha | Kino Pilotů

  Monday
7.6.
Tuesday
8.6.
Monday
14.6.
Tuesday
15.6.
Monday
21.6.
Tuesday
22.6.
Wednesday
23.6.
Thursday
24.6.
Friday
25.6.
Saturday
26.6.
16:00 National Competition 1
2/3
16:30 Awarded Films
1/3
18:15 National Competition 2
2/3
19:00 International Competition 5: Heaven, Hell, Paradise
1/2
International Competition 6: Nothing Is As It Seems
1/2
International Competition 4: It’s Not the End of the World Yet
2/2
Radu Jude – I Don't Know
2/2
Live Forever!
1/4
Shortlist 1
1/3
Shortlist 2
2/2
Labo
2/2

Praha | Bio Oko

  Thursday
3.6.
Monday
7.6.
Friday
11.6.
Sunday
13.6.
Friday
18.6.
Tuesday
22.6.
Wednesday
23.6.
Saturday
26.6.
18:00 International Competition 4: It’s Not the End of the World Yet
1/2
Radu Jude – I Don't Know
1/2
National Competition 1
1/3
Awarded Films
2/3
19:00 Opening Program
3/4
20:00 Shortlist 2
1/3
20:30 International Competition 3: Time to Leave, Time to Run Away
2/2
Shortlist 1
2/3

Praha | Aero

  Saturday
5.6.
Thursday
10.6.
Wednesday
16.6.
Sunday
20.6.
Tuesday
22.6.
17:00 National Competition 2
1/3
17:15 International Competition 2: What We Really Know
1/2
18:00 Live Forever!
2/4
20:30 Brutal Relax Show
1/3
International Competition 6: Nothing Is As It Seems
2/2
21:00

Praha | Kasárna Karlín

  Wednesday
2.6.
Friday
18.6.
Thursday
24.6.
21:00 Opening Program
2/4
Brutal Relax Show
2/3
Live Forever!
3/4

Praha | Letní kino Kinská

  Friday
4.6.
Saturday
19.6.
21:00 International Competition 1: Under the Sign of Libra
1/3
International Competition 5: Heaven, Hell, Paradise
2/2

Praha | Edison

  Tuesday
15.6.
Friday
25.6.
19:00 Labo
1/2
Shortlist 1
3/3

Praha | Letní kino u Keplera

  Thursday
17.6.
21:00 International Competition 1: Under the Sign of Libra
3/3

Praha | Letní kino Střecha Radost

  Friday
25.6.
21:30 Full Moon Selection
1/1

Praha | Kino Dlabačov

  Tuesday
8.6.
19:00 Opening Program
4/4

Brno | Kino Scala

  Tuesday
22.6.
Wednesday
23.6.
21:00 Shortlist 2
Brutal Relax Show

Hradec Králové | Bio Central

  Thursday
17.6.
Friday
25.6.
Saturday
26.6.
20:30 Brutal Relax Show
Live Forever!
Labo

Ostrava | Kino Etáž

  Friday
25.6.
17:30 International Competition 5: Heaven, Hell, Paradise
20:00 Live Forever!

Olomouc | Kino Metropol

  Sunday
27.6.
20:00 Awarded Films

Semily | Kino Jitřenka

  Thursday
17.6.
19:00 Live Forever!

Uherské Hradiště | Kino Hvězda

  Tuesday
22.6.
20:30 Live Forever!

Zábřeh | Kino Retro

  Saturday
12.6.
20:00 Live Forever!